Z okazji Charytatywnej Zumby, która dziś (14.12) odbędzie się w Studenckim Centrum Kultury w naszym studiu gościły instruktorka zumby Anna Cichoń oraz prezes Fundacji “Sport i Oświata to dobra lokata” Jowita Syposz.

Charytatywna Zumba w SCKu to zwieńczenie trzydniowej akcji “Mikołajki na UO”. Przez pierwsze dwa dni trwania wydarzenia odwiedzaliśmy akademiki Uniwersytetu Opolskiego i rozdawaliśmy prezenty studentom. Teraz czekamy na odzew opolskich żaków – ale również wszystkich opolan – by pojawili się w Studenckim Centrum Kultury i zatańczyli z nami zumbę w szczytnym celu. Szczegóły wyjaśniamy w rozmowie z Anną Cichoń oraz Jowitą Syposz.

Przy okazji rozmowy z instruktorką zumby, Anną Cichoń, dowiedzieliśmy się gdzie i kiedy powstała tego typu aktywność, a także skąd wzięło się tak duże zainteresowanie zumbą.

Celem Charytatywnej Zumby w SCKu jest zebranie wszelkiego rodzaju artykułów szkolnych dla podopiecznych Fundacji “Sport i Oświata to dobra lokata”. Fundacja istnieje od 2004 roku i już od ponad dekady wspiera rozwój Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków  w Opolu.

Na koniec przypominamy, że na Charytatywną Zumbę do Studenckiego Centrum Kultury, oprócz stroju i obuwia sportowego, można zabrać ze sobą wszelkie artykuły szkolne: kredki, mazaki, długopisy, zeszyty, piórniki czy plecaki, którymi można wesprzeć Fundację “Sport i Oświata to dobra lokata”. Obok sali tanecznej będą przygotowane specjalne miejsca, gdzie będzie można zostawić podarunki.

Charytatywna Zumba odbędzie się dziś, 14 grudnia, o godzinie 18:00 w Studenckim Centrum Kultury.

Z Anną Cichoń i Jowitą Syposz rozmawiali Paulina Kurtyka (Radio Sygnały) oraz Marek Świerczyński (Studencka Telewizja Uniwersytetu Opolskiego – SETA).

W realizacji programu pomógł lokal Quchnia

Paulina Kurtyka
fot.: własne