Stand up jest osobistą formą komedii dzięki czemu jest coraz to bardziej doceniany. Zauważyli to też organizatorzy Nocy Kultury. To dzięki nim usłyszymy Sebastiana Rejenta i Antka Syrka Dąbrowskiego w naszym Studenckim Centrum Kultury.

Stand up charakteryzuje się brakiem piosenek, skeczy czy scenografii. Jest to bliski kontakt artysty z publicznością. Poruszanie tematów ważnych i błahych dla społeczeństwa, jak i osobistych historii z życia. Polacy ostatnio zakochują się w tych wyznaniach.

O tym, skąd pomysł na właśnie tę formę komedii, opowie Szymon Wolf.

Sebastian Rejent to król roustów. Uwielbia dogryzanie sobie wzajemne z publicznością, więc strzeżcie się pierwsze rzędy. Pisał, występował, współpracował m. in. z Comedy Central, Grupą ATM, agencją artystyczną Antrakt i agencją reklamową Saatchi&Saatchi. A teraz wystąpi przed opolskimi studentami.

Antoni Syrek-Dąbrowski  zaczynał jako stand-upper w takich programach jak: HBO Stand-up Comedy Club, obu sezonach Comedy Central Prezentuje: Stand-up!, Tylko dla dorosłych w TVP2. Jego historie i komentarze przyprawią was o łzy ze śmiechu.

Julia Kędziora