Stowarzyszenie OPAK postanowiło świętować swoje urodziny troszkę na opak, ponieważ zaplanowało, aż 4 dni niesamowitych atrakcji, które dostarczą uczestnikom wielu wrażeń.

Dokładnie 11 czerwca stowarzyszenie rozpocznie swoje świętowanie warsztatem  „Moc jest we mnie” – kulturalne afirmację o godzinie 18 w Miejscu X w Opolu. Następnie 13 czerwca o tej samej godzinie odbędzie się coś dla najmłodszych, czyli warsztaty dla dzieci „Makramy na OPAK”. Dzieci rozwiną swoje zdolności manualne oraz pobudzą kreatywność. Kolejnego dnia 14 czerwca o godzinie 19 zaplanowano wernisaż plakatów „Opole – moje miasto”. Zapewne zobaczymy tam wiele ciekawych prac.

Nie zapomniano również o odrobinie ruchu, który jest niezbędny dla dobrostanu człowieka, więc dzień 15 czerwca wypełniono wieloma atrakcjami. O godzinie 9 odbędzie się joga z Gosią w Miejscu X. Joga jest skutecznym narzędziem w redukcji stresu, który zapewne towarzyszy w ostatnim czasie studentom z powodu zbliżającego się zakończenia semestru. Stosowane techniki oddechowe poprawiają koncentrację i zmniejszają napięcie. Kilka godzin później, a dokładnie o godzinie 11 przewidziano warsztaty relaksacyjne „Sztuka bycia teraz”.

Dla miłośników śpiewu zorganizowano warsztaty „Głosowe figle!”, podczas których rozwiną swoje umiejętności wokalne. Natomiast o godzinie 20 rozpocznie się koncert Goorala, a po nim zabawa taneczna do białego rana z DJ-em.

Postanowiliśmy zapytać mieszkańców Opola, czy wybierają się na to wydarzenie:

Na koncert Goorala obowiązują wejściówki, które będą dystrybuowane bezpłatnie. Na pozostałe wydarzenia, które również są bezpłatne, obowiązują zapisy mailowe na adres: opak.miejscex@gmail.com Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na stronie stworzonej przez stowarzyszenie.

Martyna Budziak

Fot. Stowarzyszenie Opolski Projektor Animacji Kulturalnych