Już niedługo Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu dostarczy nam wielu przeżyć i emocji. Zbliżają się bowiem
44. Opolskie Konfrontacje Teatralne. Pewnie jeszcze
wiele razy usłyszysz hasło „Klasyka Żywa”. A może chcesz stać się częścią tej klasyki?
Chociaż do festiwalu zostało jeszcze trochę czasu, już rozpoczęto przygotowania do tego wydarzenia. Studenci naszej uczelni również mogą pomóc, szczególnie w trakcie kwietniowych Konfrontacji. Wystarczy tylko odrobina chęci i zaangażowania, a można przyczynić się do stworzenia wyjątkowego widowiska. Teatralny wolontariat to jednak nie tylko okazja do pomocy przy organizacji spektakli, ale także możliwość zetknięcia się z klasyką, kulturą, światem sztuki.

A czy propozycja działalności wolontariackiej spotkała się z zainteresowaniem? Na to
pytanie odpowiedziała nam Malwina Piętka, aktywny sprzedawca, a także koordynator
wolontariatu w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Pewnie zastanawiacie się, na czym miałaby polegać praca jako wolontariusz, co należy do obowiązków i w jaki sposób to wszystko przebiega. Możliwe, że macie obawy, czy dacie sobie radę. Ale być może niektórzy już współpracują z opolskim teatrem i z chęcią zaangażują się w pomoc przy organizowaniu 44. Opolskich Konfrontacji Teatralnych, a zarazem pokierują nowo przybyłych wolontariuszy.
Nasza rozmówczyni wspomniała o tym, co będzie najistotniejsze w trakcie festiwalu, jaki rodzaj pomocy przyda się najbardziej:

Jednak wolontariat w Kochanowskim to nie tylko zadania. Przewidziane są także pewne
przyjemności, atrakcje dla osób chętnych do współpracy z Teatrem. Więcej szczegółów
odnośnie gratyfikacji wolontariusze dopiero poznają, choć udało nam się już uzyskać kilka
informacji:

Od wtorku (9.04.2018) do niedzieli (14.04.2018) Teatr Jana Kochanowskiego w Opolu będzie tętnił życiem. Mnóstwo wystaw, wydarzeń artystycznych, koncertów ale przede wszystkim ogromna ilość spektakli. Każdy z nich będzie wyjątkowy, nawiązujący do klasyki (a czy także do współczesności?). Godziny spędzone w teatrze mogą okazać się niezwykłym doświadczeniem, które zostanie w pamięci na długo. A może któryś ze spektakli konkursowych szczególnie się Wam spodoba? Może zostaniecie w TJK na dłużej?

Więcej konkretów dotyczących zarówno programu 44. Opolskich Konfrontacji Teatralnych, jak i wolontariatu znajdziecie na stronie: https://teatropole.pl/44-festiwal-okt/
Dla zainteresowanych tematem jeszcze jedna bardzo ważna informacja:

Agnieszka Biernacka
Fot.: https://teatropole.pl/