Po Opolconie fantastyka nie opuszcza naszego miasta. Studenci Uniwersytetu Opolskiego mają okazję zwiedzić lochy, walczyć ze smokami wraz z nowo otwartym kierunkiem Games Studies w cyklu wykładów poświęconych RPG.

Dungeons&Dragons – niejeden z Was pewnie słyszał ten tytuł, który tak mocno zarysował się w naszej popkulturze. Dla fana fantastyki jest to znajomość wręcz obowiązkowa. Z kolei dla tych, którym określenie to obiło się o uszy lub słyszą je po raz pierwszy, śpieszymy z wyjaśnieniem.

RPG – Role Playing Game polega na przeżywaniu przygód w gronie znajomych. Potrzeba do tego tylko czterech składników: kości, kartki papieru, dobrego jedzenia i wyobraźni. Brzmi absurdalnie, ale jest idealnym przepisem na świetną zabawę rodem z najgłębszych lochów, magicznych lasów czy miast. I to wszystko bez siedzenia przy komputerze.

Już niedługo będziemy mieli możliwość zagłębienia się w tą tematykę. 1 grudnia w południe ruszy bowiem seria wykładów prowadzona przez gości z Katowic. O szczegółach wydarzenia opowiedział nam mgr Łukasz Sasuła.

Spytaliśmy również o dodatkowe atrakcje.

Agnieszka Biernacka