Na Wydziale Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej została otwarta pracownia dziennikarska przeznaczona dla studentów tego wydziału, jak również aktywnych działaczy mediów studenckich. Znajdujący się w niej sprzęt pozwoli studentom na nabycie umiejętności wymaganych w późniejszej pracy w mediach.
W pracowni znalazło się 11 stanowisk z nowoczesnymi komputerami, pozwalającymi na profesjonalny montaż telewizyjny i radiowy, sprzęt do nagrań wideo w postaci kamer, aparaty fotograficzne, rejestratory dźwięku oraz akcesoria jak np. statywy czy oświetlenie studyjne. Pracownia ma służyć przede wszystkim studentom kierunków takich jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna, public relations oraz stosunki międzynarodowe.
Oficjalne otwarcie pracowni miało miejsce 1 marca 2023 w obecności wicemarszałka województwa opolskiego Zbigniewa Kubalańcy, rektora Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marka Masnyka, dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego Moniki Jurek oraz dziekana Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej dr hab. Adama Drosika, prof. UO.
Nowoczesna pracownia powinna sprostać potrzebom studentów, a także umożliwić im praktyczne przeszkolenie do późniejszej pracy w zawodzie. Na Uniwersytecie Opolskim jest pełen przekrój mediów akademickich. Są to Studencka Rozgłośnia Radiowa Radio Sygnały, Studencka Telewizja Uniwersytetu Opolskiego SETA TV oraz Gazeta Studencka.
Komentarza dotyczącego nowo otwartej pracowni udzielił mi dr hab. Adam Drosik, prof. UO, dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej UO: