Ogólnokrajowe Forum Mediów Akademickich to wydarzenie, które co roku zrzesza studentów działających w mediach swoich uczelni. Na tegorocznej edycji, która miała miejsce w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nie zabrakło również delegacji Radia Sygnały.

Podczas tego wydarzenia studenci z całej Polski mogli poznać znakomitych dziennikarzy telewizyjnych i radiowych, a także specjalistów w dziedzinach PR-u i marketingu.

Jednymi z ciekawszych tematów, na które młodzi ludzie mogli porozmawiać z zaproszonymi gośćmi, były na przykład: w czym radio internetowe ma przewagę i czy konkuruje z eterem albo jak wykorzystać siłę social mediów. Co więcej, nie zabrakło tematów związanych z gospodarką i tego, jak wyglądają one z perspektywy dziennikarza.

Prelegentami były osoby z różnych kanałów telewizyjnych czy radiowych – między innymi Piotr Świerczek z TVN24, Dawid Kowalczyk z Radia Eska czy Mateusz Święcicki z Eleven Sports.

Warto wspomnieć, że między blokami szkoleniowymi odbywał się konkurs MEDIATHON, w którym w kategorii EUROPA wzięli udział dziennikarze Radia Sygnały w składzie: Henryk Szuliński, Artur Feliks, Wojciech Mielcarek i Adam Krzywański. Tematem pracy konkursowej naszych reprezentantów brzmiał „Generacja Z: głos dla Europy”, a celem samego konkursu stworzenie strategii, zachęcającej młodych ludzi do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zwycięzcami głównej nagrody w tej kategorii okazała się jednak SetaTV, czyli studencka telewizja Uniwersytetu Opolskiego, czego im bardzo gratulujemy.

O przebiegu konferencji można by było opowiadać w nieskończoność, a o tym, co cennego młodzi dziennikarze mogą wynieść z takich wydarzeń, opowiedział nam Mateusz Święcicki z Eleven Sports:

Wydarzenie odbyło się w dniach 1–2 grudnia.

Wiktoria Kasprzyk

Fot. Henryk Szuliński