W momencie rozpoczęcia inwazji przez Rosję na Ukrainę wielu ludzi zdecydowało się porzucić swój dotychczasowy dobytek i czym prędzej uciec z kraju. Grupa zupełnie obcych sobie ludzi postanawia wsiąść do vana i uciec w nieznane.

Maciej Hamela w swoim dokumencie ukazuje widzom sylwetki ludzi, którzy postanowili ratować siebie i swoje rodziny przed śmiercią. Koncepcja filmu polega na opowiadaniu tragicznych historii naocznych świadków konfliktu. Film ten nie dotyka podłoża geopolitycznego wojny, ukazuje natomiast desperacje i silną wolę ludzi, którzy mimo takiego okrucieństwa chcą walczyć o życie. Zwierzenia wojennych emigrantów przeplatają się w filmie z obrazami zagruzowanej i zmilitaryzowanej Ukrainy. Jednakże od czasu do czasu na ekranie zobaczyć możemy także zdjęcie przepięknej ukraińskiej przyrody.

Kino Meduza na ulicy Oleskiej nosi łatkę kina studenckiego. Dlatego właśnie to miejsca na swoje spotkania wybrało sobie Studenckie Koło Filmowe. Więcej na temat jego działalności opowie nam przewodnicząca Natalia Głowacka:

Bilety na film dostępne są do kupienie bezpośrednio w kinie lub na stronie internetowej.

Wojtek Mielcarek

Fot: kinomeduza.pl