Niestety, Piastonalia powoli zbliżają się ku końcowi, niemniej muzyka wciąż rozgrzewa studentów. Wczoraj mieli okazję bawić się do kawałków Mięthy.

Miętha to duet muzyczny, który tworzą raper Skip i producent AWGS. O duecie można znaleźć informacje, że ich twórczość czerpie z różnych gatunków muzycznych. Na scenie ta informacja się potwierdza, chłopaki bawią się muzyką i nie ograniczają się do jednego stylu czy gatunku.

Koncert rozpoczął się o 20:00 na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego. Na początek wleciał krótki numer Dzień dobry, po nim duet płynnie przeszedł do piosenki Drift Car. Skip na scenę wszedł w kurtce, ale już pierwszy utwór tak rozgrzał i publikę i artystę, że musiał ją zdjąć.

Podczas koncertu Miętha zagrali swoje autorskie numery. Mogliśmy usłyszeć utwory: Czeka na mnie, Wino, Sicario, Kumitsu, Guilty Gucci, Naszyjnik, Nieść vibe, Pare słów. Na scenie raper był bardzo dynamiczny i nawiązywał świetny kontakt z publicznością. Skip powiedział, że ostatnio wchodzą do studia, nagrywają numery i szybko je wypuszczają, dlatego był ciekaw czy ktoś zna stosunkowo nowy utwór Styl.

Dla duetu był to wyjątkowy dzień – w dniu koncertu wyszedł ich nowy singiel pod tytułem 3w1. I to właśnie na Piastonaliach 2024 zagrali go na żywo po raz pierwszy! Po utworze Skip z zadyszką skomentował, że napisał bardzo wymagający oddechowo utwór.

Chłopaki grali zarówno nowe piosenki jak i stare takie jak Star$. Oczywiście wybrzmiały też kawałki z udziałem innych gwiazd – Robię co mogę z Vito Bambino, Goń z Margaret i Zanim pójdziesz z Natalią Szroeder.

Na końcu odbyło się przedstawienie zespołu – Sebastian, Kacper, Marek, Daniel, Aleksander i oczywiście AWGS oraz Skip. Z ciekawostek AWGS jest z Opola, jak sam powiedział – “tu się urodziłem, tu się wychowałem…”. Również Daniel, basista, jest z Opola, razem z AWGS uczęszczali do jednej klasy w szkole.

Alicja Skoczylas

Fot.: Michał Dolipski