4 października odbył się mecz III ligi opolskiej kobiet w piłce siatkowej, w których brały udział zawodniczki naszego Uniwersytetu, reprezentujące co roku AZS Uniwersytet Opolski na Akademickich Mistrzostwach Polski, a w tym sezonie ponownie grające w III lidze, w barwach KS Volley Chrząstowice.

Mecz odbył się w Hali Sportowej w Chrząstowicach o godzinie 19:30, a rywalkami gospodyń były dziewczyny z Akademii ECO Uni Opole, które występują nie tylko w III lidze, ale także w rozgrywkach kadetek.

Mecz niestety nie poszedł po myśli zespołu KS Volley Chrząstowice. Od początku kadetki Eco UNI Opole zagrywały bardzo wymagającą i przede wszystkim kończącą się zdobyciem punktów zagrywką, z którą nie radziły sobie zawodniczki gospodyń. Mimo że początek seta należał do przyjezdnych, to od połowy seta siatkarki z Chrząstowic zaczęły lepiej przyjmować oraz bronić. Przełożyło się to na grę na siatce oraz świetną grę blokiem. Młodsze dziewczyny z Opola nie wytrzymały presji końcówki i przez dobrą zagrywkę bardziej doświadczonych rywalek set zakończył się wygraną zawodniczek z Chrząstowic.

Następna partia meczu była wyrównana niemalże do połowy seta, gdyż żadna z drużyn nie mogła wyjść na większe niż dwupunktowe prowadzenie. Od wyniku 16:16 drużyna z Opola wróciła do świetnej gry w obronie, która pozwoliła im na więcej kontrataków, na które nie miały odpowiedzi gospodynie. Nie mogąc skończyć piłek na siatce gra drużyny z Chrząstowic całkowicie się rozsypała i to pozwoliło zakończyć seta drużynie przyjezdnych z kilkopunktowym prowadzeniem.

Trzeci set także został zdominowany przez siatkarki z Opola, które nie dały ani chwili oddechu gospodyniom, które przez brak przyjęcia i dużo błędów po swojej stronie już na początku przegrywały 12:1. Udało się im potem wrócić do swojej gry, dzięki kilku zmianom z ławki i polepszeniu gry w obronie, ale set zakończył się wynikiem 25:15 dla ECO Uni Opole. Następna partia to już tylko formalność, gdyż młode zawodniczki z Opola nie zamierzały oddać zwycięstwa grając lepiej we wszystkich elementach do samego końca.

O ocenę meczu i wrażenia zapytaliśmy rozgrywającą zespołu KS Volley Chrząstowice, Ewę Strzelec:

Serdecznie zapraszamy na następny mecz KS Volley Chrząstowice, który odbędzie się już 9 listopada ponownie w Hali Sportowej w Chrząstowicach mieszczącej się na ulicy Szkolnej 1.