W najbliższych dniach odwiedź Galerię Związku Polskich Artystów Plastyków, aby podziwiać obrazy polskich, jak i zagranicznych artystów, powstałe w XX wieku w “polskim Carcassone”.

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zorganizowała wystawę pod tytułem “Kierunek: Paczków. Paczków jako opolskie miejsce plenerowe”, która ukazuje historię plenerów plastycznych w Paczkowie. W latach 60. XX wieku wśród członków ZPAP powstała myśl, aby zorganizować na swoim terenie własny plener malarski. Proponowano różne miejsca, ostatecznie wybór padł na Paczków. Przez media miasto to często nazywane jest “polskim Carcassone”. W ciągu następnych lat co roku w lato Paczków odwiedzało wielu artystów, aby odzwierciedlić tutejszy krajobraz na płótnie. Kuratorem sztuki jest Joanna Filipczyk.

Zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Opolskiego co myślą o wystawie:

Zbiór dzieł sztuki można oglądać od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-17:00 w Galerii ZPAP w Opolu (ul. Krakowska 1) na pierwszym piętrze. Wystawa będzie czynna do 22 października 2024 roku. Bilet wstępu jest bezpłatny.

Agnieszka Regiec

Fot.: Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu