Nowy rok akademicki jak zawsze niesie ze sobą wiele możliwości. Tym razem IFMSA-Poland, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny otwiera nabór dla studentów kierunków medycznych! Dołącz do niesamowitej społeczności łączącej młodych ludzi gotowych do działania, szerz profilaktykę zdrowotną, przyczyniaj się do rozwoju ochrony zdrowia i poznawaj ludzi z całego świata! To tylko jedne z niewielu możliwości, główną nagrodą dla aktywnych studentów są letnie wyjazdy na praktyki zagraniczne! Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszam do czytania!

Jak co roku, na Wydziale Lekarskim, odbyło się wydarzenie mające na celu zaprezentowanie działalności IFMSA-Poland Oddział Opole. Spotkanie odbyło się 8 października a uczestnicy mieli okazję posłuchać o profitach płynących z członkostwa, którymi między innymi są wyjazdy zagraniczne opierające się na miesięcznych badaniach naukowych, czy też praktykach w szpitalach na całym świecie. Jak udało nam się dowiedzieć, IFMSA-Poland do swojego Stowarzyszenia zaprasza przede wszystkim studentów kierunków medycznych, i mowa tutaj o Wydziale Lekarskim czy Wydziale Nauk o Zdrowiu. Aktywni członkowie, na podstawie udziału w akcjach profilaktycznych, czy też warsztatach ukierunkowanych medycznie, zdobywają punkty za działalność, które w przyszłości mogą wymieniać na miesięczne wyjazdy odbywające się w sezonie wakacyjnym na całym świecie!

Dodatkowo, aby urozmaicić czas w roku akademickim, Stowarzyszenie daje szereg możliwości wyjazdowych i warsztatowych na terenie naszego kraju. I tutaj z propozycją wychodzą weekendowe wyjazdy, gdzie członkowie mogą się szkolić, rozwijać swoje umiejętności miękkie czy też praktyczne, przy tym wszystkim świetnie się bawiąc i poznając studentów z całej Polski!

O to jak wygląda działalność Stowarzyszenia zapytaliśmy Prezydent IFMSA-Poland Oddział Opole – Samantę Ostrowską, studentkę V roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego:

Członkostwo w stowarzyszeniu to niepowtarzalna szansa na rozwinięcie się oraz nabycie umiejętności, które zdecydowanie ułatwią przyszłą karierę zawodową. To nie tylko medycyna, to umiejętność samoorganizacji, pracy w zespole i radzenia sobie w sytuacjach, na które nikt nie jest gotowy czyli po prostu szybki kurs przygotowawczy do dorosłego życia, którego żadne studia nie nauczą.

Więcej na temat Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny dowiecie się TUTAJ.

Aleksandra Węglarz

Fot.: Samanta Ostrowska