FORTHEM to sojusz dziewięciu uniwersytetów publicznych, który łączy badania, edukację, innowację i transfery, a także jest silnie skoncentrowany na studentach i ich integracji w ramach Uniwersytetu Europejskiego z istotnym zakotwiczeniem regionalnym. W ramach tego sojuszu organizowane jest szkolenie online, będące częścią Akademii dla Młodych Naukowców Forthem.

Wydarzenie dotyczyć będzie kariery w zarządzaniu badaniami naukowi, a celem warsztatów jest ukazanie, iż wspomniana kariera nie powinna być postrzegana jako opcja zapasowa. Z pewnością jest to idealna okazja do odblokowania innych, nowych ścieżek zawodowych.

Więcej informacji na temat zasadności udziału w szkoleniu można usłyszeć od studentek Uniwersytetu Opolskiego:

UniwNa spotkaniu poruszone zostaną zagadnienia związane z możliwymi ofertami pracy
i szkoleniami najważniejszego europejskiego stowarzyszenia kierowników i administratorów badań EARMA.

Szkolenie zostanie zorganizowane przez Uniwersytet Johanna Gutenberga w niemieckiej Moguncji i odbędzie się 30 października 2024 r. Zapisy trwają do 28 października.

Więcej informacji, a także dedykowany formularz można odnaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Opolskiego.

Katarzyna Michalska

Fot.: FORTHEM, Uniwersytet Opolski