Zastanawialiście się kiedyś czy znajdziecie pracę po studiach? Pewnie nie raz i właśnie dlatego ruszyła już VII edycja Giełdy Pracy Uniwersytetu Opolskiego.

Na otwarciu VII edycji Giełdy Pracy Uniwersytetu Opolskiego nie zabrakło nowego rektora prof. dr hab. Marka Masnyka, który wygłosił krótkie powitanie i obwieścił oficjalne rozpoczęcie giełdy.

O tym, czym naprawdę jest Giełda Pracy  nikt nie powie lepiej niż sama organizatorka z Akademickiego Centrum Karier UO, Alicja Morawska-Rubczak.

 

Giełda została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich rozpoczęła się o godzinie 10:00 na piętrze budynku głównego Uniwersytetu Opolskiego i potrwała do godziny 14:00. W tym czasie każdy uczestnik miał możliwość rozmowy z potencjalnym przyszłym pracodawcą. Znajdowało się tam ponad 30 wystawców związanych z różnymi branżami.

Podczas targów przygotowano również specjalne miejsce z animatorami, gdzie można było zostawić swoją pociechę w dobrych rękach i swobodnie uczestniczyć w giełdzie. W wydarzeniu nie zabrakło atrakcji, o których powie Alicja Morawska-Rubczak z Akademickiego Centrum Karier.

 

Druga część uniwersyteckiej Giełdy Pracy miała miejsce w Collegium Civitas i była to część networkingowa, którą także podzielono na dwie części. Pierwsza z nich miała charakter warsztatowy. Tematem owych zajęć było „Jakie akademickie Opole?” Druga część natomiast opierała się o debatę. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz, pracownicy naukowi, młodzi przedsiębiorcy jak i również studenci. Tematyką dyskusji były nowe kierunki dla rozwoju, gdzie poruszono kwestie związane z kierunkami rozwoju uczelni pod kątem odpowiedzi na potrzeby biznesu.

 

VII edycja Giełdy Pracy przyciągnęła sporą ilość osób. Pojawiło się wielu studentów jak i dorosłych, którzy chcieli zgłębić swoją wiedzę o obecnym stanie rynku pracy na Opolszczyźnie, ale także za granicami naszego państwa.

Mateusz Długosz