W programie wyjazd do Zakładów Karnych w Strzelcach Opolskich czy zwiedzanie Sądu Okręgowego w Opolu, a także spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską czy prokuratorem Stanisławem Barem.

Zastanawialiście się, co kryją mury zakładów karnych? A może chcielibyście zwiedzić gmach sądu i dowiedzieć się jak funkcjonuje? ELSA Opole po raz kolejny przygotowało szereg ciekawych spotkań i warsztatów dla studentów prawa i administracji, a także studentów innych kierunków, którzy są zainteresowani tą tematyką.

Więcej o wydarzeniu opowiedział Aleksander Sypniewski, wiceprezes ds. Działalności Naukowej ELSA Opole.

Wszystko to w ramach XXI edycji Dni Edukacji Prawniczej, która potrwa od 13 do 15 listopada. Jest to jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych projektów Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa w Polsce, w którym ELSA Opole bierze udział po raz jedenasty.

W tym roku, dzięki współpracy z instytucjami prawnymi, możliwy będzie wyjazd do Zakładów Karnych w Strzelcach Opolskich czy zwiedzanie Sądu Okręgowego w Opolu. Oprócz tego, zaplanowano spotkania z sędzią Anną Marią Wesołowską i prokuratorem Stanisławem Barem oraz szereg certyfikowanych szkoleń i warsztatów.

Wydarzenie honorowym patronatem objęli Rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk, oraz Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UO, dr hab. Piotr Stec, prof UO.

Informacje dotyczące poszczególnych spotkań i warsztatów będą umieszczane na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku. Warto je obserwować, gdyż pierwsze zapisy już ruszyły.

Paulina Kurtyka
fot.: Facebook/ ELSA Opole