Prawa zwierząt to idea, zgodnie z którą zwierzęta mają fundamentalne interesy lub prawa, które powinny być uszanowane i przestrzegane tak samo jak w przypadku podstawowych interesów człowieka. Zwierzęta nie powinny być traktowane jak przedmioty, o czym możemy usłyszeć podczas prelekcji organizowanej przez Spółkę ZOO działającej przy Wydziale Prawa i Administracji UO.

Spółka ZOO organizuje wydarzenie z cyklu LegisPaws dla studentów i wszystkich miłośników zwierząt. Podczas prelekcji poruszone zostaną trudne, lecz ważne tematy dające możliwość poszerzenia swojej wiedzy o powszechnie obowiązujących prawach zwierząt oraz o możliwych scenariuszach zachowań, gdy staniemy się świadkami znęcania się nad istotami, które nie mogą się same obronić.

To niezwykłe wydarzenie poprowadzi Inspektorka i Rzecznika Prasowa TOZ w Opolu – Aleksandra Czechowska oraz adwokat Paweł Mehl. Odpowiedzą na kwestie związane m.in. ze zgłaszaniem podejrzenia zaniedbywania zwierząt przez ich właściciela, a także rozwieją wątpliwość odnośnie rzetelności zakazów związanych ze zwierzętami.

Specjalne zaproszenie dla naszych słuchaczy przesyła Lidia Stefanek, Pełnomocniczka ds. Projektów Naukowych w RS WPiA:

Wydarzenie, pt. Bezgłośne cierpienie – jakie działania prawne możemy podjąć wobec oprawców zwierząt odbędzie się 7 grudnia 2023 r. o godzinie 16 w sali 3.4 Collegium Iuridicum (WPiA). Wydarzenie będzie certyfikowane.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Spółki ZOO oraz pod tym linkiem.

Katarzyna Michalska
Fot.: Spółka ZOO; Rada Studencka Wydziału Prawa i Administracji UO