Wiosną przyroda budzi się do życia, niesie to za sobą wiele zmian w całym ekosystemie. Zmiany te są związane z głównym tematem Festiwalu Wyspy Bolko, jakim jest rzeka Odra, która niedawno przeżyła niemałą katastrofę. Galeria Sztuki Współczesnej podjęła się organizacji tego wydarzenia, aby przybliżyć dotykające nas problemy ekologiczne.

Festiwal Wyspy Bolko to ogromne wydarzenie trwające od kwietnia aż do maja. Jego głównym celem jest poprawa świadomości mieszkańców Opola w temacie środowiska naturalnego.

Już 27 i 28 kwietnia o godzinie 17.30 odbędą się warsztaty otwarte „Odro, moja przyjaciółko”, podczas których każdy będzie mógł wyrazić własne emocje i uczucia poprzez tworzenie transparentów oddających cześć rzece. W programie zaplanowany jest również marsz dla Odry, który będzie świetną okazją do wspólnej integracji i wymiany zdań na temat ochrony naszej przyrody. Jest to krajowa inicjatywna, organizowana nie tylko w Opolu, marsz biegnie już od źródła rzeki przez całą Polskę

Rzeka skrywa w sobie wiele tajemnic, o których będzie można usłyszeć podczas pogawędki prowadzonej przez Grzegorza Olesia, dokładnie 18 maja o g. 18.00. Rozbudowany program festiwalu łączy w sobie wiele atrakcji z różnych dziedzin, począwszy od sztuki, aż do nauki i historii naszej pięknej Odry. Wszystko to łączy jeden cel – wspólna poprawa warunków przyrodniczych naszego regionu.

O tym dlaczego  szczególne zainteresowanie przykuła właśnie Odra opowie nam – Agnieszka Dela-Kriopiowska.

 

Więcej informacji na temat Festiwalu znajdziecie tutaj.

Martyna Budziak

Fot. Galeria Sztuki Współczesnej