Uczniowie Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. J. Cybisa w Opolu przygotowali wyjątkową wystawę, którą można obejrzeć w Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Uczniowie PLSP im. J. Cybisa w Opolu, mogą pochwalić się nie lada sukcesem. Ich prace wykonane na specjalizacji „Projektowanie ubioru” i „Projektowaniu kostiumu scenicznego” można obejrzeć w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ulicy Minorytów 4.

Wystawa jest pełna różnorodności zarówno tematycznej, jak i stylistycznej, prezentując prace uczniów jako wyraz ich plastycznej ekspresji na różnorodne tematy. Znajdują się tutaj nagrodzone w ogólnopolskim konkursie Czarne na białym kreacje, które czerpią inspirację z bursztynu. Te wyjątkowe dzieła sztuki były także eksponowane podczas Gali Mody Polskiej w Poznaniu oraz na Targach Amberexpo w Gdańsku.

O stosunek do sztuki zapytaliśmy mgr Barbarę Białowąs, znaną reżyserkę filmową oraz wykładowczynię akademicką na naszym uniwersytecie:

Wystawę możemy obejrzeć do 30.04.2024, w Galerii Zamostek MBP, wstęp jest wolny. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Miejskiej Biblioteki Publicznej: Wystawa

Piotr Makowiak
Fot.: Piotr Makowiak