Studenci do boju! Czas obudzić w sobie magię świąt i wziąć udział w wyjątkowej inicjatywie. W ramach akcji Student w czapce Mikołaja studenci naszej uczelni mają szansę spełnić marzenia dzieci z domu dziecka.

Dzięki akcji pod patronatem Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z województw opolskiego i dolnośląskiego mają szansę dostać w tym roku swojego “mikołaja”. Inicjatywa już rok temu zyskała zainteresowanie darczyńców, którzy odpowiedzieli na listy dzieci, zawierające ich małe, lecz jednocześnie ogromne marzenia świąteczne. Listy te są publikowane na bieżąco, a po zebraniu prezentów dla jednego domu, ujawniane będą kolejne, aby żadne dziecko nie zostało pominięte.

Jest to już druga edycja tego przedsięwzięcia zorganizowana przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego. Adam Kita, członek zarządu do spraw wolontariatu, wypowiedział się, jak został zapoczątkowany pomysł na Studenta w czapce Mikołaja:

Zapraszamy studentów do wzięcia udziału w akcji poprzez wybranie jednego listu, który czeka właśnie na nich! Można zrobić prezent indywidualnie lub zebrać się w grupę i spełnić dziecięce marzenia wspólnie. To doskonała okazja, aby w tym wyjątkowym okresie sprawić radość dzieciom i wywołać uśmiech na ich twarzach. Studenci, już teraz można stać się Studentem w Czapce Mikołaja i wprowadzić magię świąt do serc tych, którzy potrzebują tego najbardziej!

Żeby wziąć udział w spełnianiu marzeń, trzeba wejść na facebook’ową stronę SSUO i tam wybrać jeden z listów napisanych przez dzieci.

Laurencja Boruc

Fot: SSUO