Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na spektakl „Dzieci z Bullerbyn” – barwną opowieść o dzieciństwie pełnym przygód, inspirowaną uwielbianą na całym świecie powieścią Astrid Lindgren.

Spektakl w reżyserii Tomasza Maśląkowskiego przenosi widzów do małej szwedzkiej wioski, gdzie grupa przyjaciół spędza czas na beztroskich zabawach, odkrywaniu świata i budowaniu wyjątkowych więzi. W Bullerbyn nikt nie czuje się samotny, wykluczony, bo relacje międzyludzkie cechuje tolerancja i poszanowanie dla wszystkich jego mieszkańców. Bullerbyn to także pochwała prostego życia, gdzie najzwyklejsze czynności, takie jak pieczenie pierniczków, szukanie igły w stogu siana, czy opieka nad bezdomnym psem, zaliczają się do rangi wielkich wydarzeń i sprawiają, że życie ma swój urok. Pełna ciepła, humoru i nostalgii inscenizacja oddaje ducha oryginalnej książki, jednocześnie wprowadzając nowoczesne środki teatralne, które zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Reżyser znany z nowoczesnych inscenizacji teatralnych postawił na interaktywność, barwną scenografię i dynamiczną narrację. Scenografia oraz lalki autorstwa Aleksandry Starzyńskiej oddają klimat urokliwej skandynawskiej wioski, a muzyka Tomasza Krzyżanowskiego wprowadza widzów w ciepłą, nostalgiczną atmosferę dzieciństwa.

Spektakl odbędzie się w dniach 27.03 (czwartek), 28.03 (piątek) o godzinie 9:00, 11:00, a także dnia 29.03 (sobota) o godzinie 11:00, 13:00. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 5. roku życia, ale zachwyci również starszych widzów, którzy chcieliby powrócić do lat dzieciństwa i poczuć klimat beztroskich zabaw.

Bilet normalny to koszt w wysokości około 35 zł, a ulgowy 32 zł.

Obsada: Anna Jarota, Zygmunt Babiak, Barbara Lach, Jan Chraboł, Dorota Nowak, Andrzej Szymański.

Zapytaliśmy studentów, o ich odczucia związane z powieścią “Dzieci z Bullerbyn”:

– Powieść pod tytułem “Dzieci z Bullerbyn” budzi we mnie przede wszystkim ciepłe i nostalgiczne odczucia. Myśląc o tej książce, od razu przypominają mi się beztroskie, szkolne czasy, kiedy byłem dzieckiem. Wspomnienie tej powieści wywołuje we mnie uczucie tęsknoty za takim bezpiecznym i pełnym radości światem, jaki został przedstawiony w Bullerbyn, gdzie każda chwila ma swoją wartość – mówi student I roku inżynierii zarządzania.

– Książka „Dzieci z Bullerbyn” wywołuje u mnie uczucie spokoju i radości. Książka ma w sobie coś magicznego w swojej prostocie, pozwala przypomnieć sobie, jak ważne były te małe, codzienne momenty radości w dzieciństwie. To świetna książka, która sprawia, że na chwilę zatrzymujemy się i dostrzegamy piękno w prostych rzeczach – mówi student I roku fizjoterapii.

– Odpowiadając na pytanie, jakie odczucia wywołuje we mnie książka “Dzieci z Bullerbyn” jest to na pewno szereg pozytywnych uczuć, takich jak radość, poczucie wspólnoty i przyjaźni, powrót do lat dzieciństwa, spokój, harmonię oraz przede wszystkim uczucie bezpieczeństwa, ponieważ jest to książka o miejscu, gdzie dzieci żyją blisko natury, w miejscu swobodnym, pełnym bezpieczeństwa i komfortu – mówi studentka II roku pedagogiki.

Więcej szczegółowych informacji na stronie internetowej Opolskiego Teatru Lalki i Aktora TUTAJ

Victoria Buchta

Fot.: Opolski Teatr Lalki i Aktora