Dzień Studenta na Wydziale Filologicznym to okazja, by odkryć wydziałowe koła naukowe i organizacje studenckie, które działają na naszym uniwersytecie! Przyjdź, porozmawiaj z ich członkami i znajdź miejsce, które pozwoli Ci rozwijać pasje, zdobywać nowe umiejętności i nawiązywać wartościowe znajomości.

Wiele kół naukowych to inicjatywy dzięki którym można rozwinąć swoje pasje albo dopiero je nabyć czy poznać kontakty, znajomości lub przyjaciół na całe życie. Studenci wydziału Filologicznego będą mieć okazję, aby przy stoiskach organizacji czy koła zadać pytania na nurtujące ich kwestie i być może dołączyć do nich.

O wydarzeniu opowiedziała nam jedna z organizatorek, Oliwia Doszczak:

— Już dwunastego marca, czyli w najbliższą środę, od godziny 10 do 12 na trzecim piętrze Collegium Maius, odbędzie się pierwszy dzień studenta Wydziału Filologicznego. Podczas wydarzenia, będziecie mieli okazję dostać informacje z pierwszej ręki o tym, jak funkcjonują koła wydziału filologicznego oraz niektóre z organizacji studenckich. Wśród kół, z którymi będziecie mogli się spotkać, są m.in. koło ONOMA, Zaloguj się, koło Brytanistów i Amerykanistów, Miłośników kultury słowiańskiej, Germanistów oraz Random Encounter. Wśród organizacji znajduje się natomiast semestralny język uznawczy, Radio Sygnały, Telewizja SETA, badimenters, DKMS oraz Forthem. Zapraszamy was serdecznie do udziału w wydarzeniu. Organizatorzy przygotowali stoiska informacyjne, przy których będziecie mogli zadać nurtujące was pytania oraz dowiedzieć się więcej o działalności wszystkich wymienionych organizacji, a także prezentacje, podczas których dynamicznie i skrótowo opowiemy wam o tym, czym się zajmujemy. Do zobaczenia!

 

Dzień Studenta na Wydziale Filologicznym odbędzie się 12 marca 2024 r., w budynku Wydziału Filologicznego na 3 piętrze, w godzinach 10:00–12:00. Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do studentów naszego wydziału, ale jeśli interesuje Cię działalność którejś z organizacji lub masz pytania –  zapraszamy! To okazja, by porozmawiać, zdobyć informacje i znaleźć coś dla siebie. 

Adam Krzywański 

Fot.: wfil.uni.opole.pl