15 kwietnia 2024 r. odbył się Dzień z Prawem 2024, które miał miejsce na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Jest to wydarzenie, podczas którego przedstawiciele wszystkich kół naukowych Wydziału Prawa i Administracji przeprowadzają prelekcje i warsztaty dla szkół ponadpodstawowych z Opola i okolic.

W wydarzeniu wzięły udział licea z Ozimka, Wielunia i Opola. Wydarzenie to ma na celu zachęcić licealistów do kontynuacji swojej drogi naukowego po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej właśnie na Uniwersytecie Opolskim, w szczególności na Wydziale Prawa i Administracji. Wydział może się pochwalić dużą ilością kół, które zajmują się różnorodną tematyką, dzięki czemu prelekcje oraz warsztaty były bardzo wszechstronne i każdy uczestnik mógł się odnaleźć w gałęzi prawa, która go interesuje. Członkowie takich kół jak Bona Fides, ELSA Opole, Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii, TEAL, Wokanda czy Koło Ryków Finansowych mieli przyjemność przedstawić licealistą m.in. jak wygląda studiowanie, porównywanie linii papilarnych czy przesłuchiwanie podczas procesu. Uczestnicy mogli także dowiedzieć się więcej o środkach karnych, aspektach prawnych Pandora Gate czy krypto walutach.

O jednej z prelekcji podczas tego wydarzenia opowiedziała Nam należąca do stowarzyszenia Opole ELSA Marysia Woźnica:

Następne wydarzenie z tego cyklu odbędzie się już 22 kwietnia, lecz tym razem z innymi szkołami ponadpodstawowymi.

Katarzyna Hyży

fot. Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii WPiA UO