Już w ten piątek 14 czerwca meczem pomiędzy Niemcami a Szkocją rozpoczniemy pełne emocji huczne i oby pozytywne dla naszej kadry Euro 2024. Przed meczem o godzinie 16 na kampusie Uniwersytetu Opolskiego rozpoczniemy pierwszą z serii audycji poświęconych piłkarskim Mistrzostwom Europy. Na to wydarzenie zapraszamy wszystkich miłośników piłki nożnej oraz słuchaczy Radia Sygnały.

Mecze towarzyskie pobudziły apetyt na dobry występ. Pewne zwycięstwo z Ukrainą oraz wygrany bój z Turcją pokazały, że reprezentacja Polski ma potencjał oraz chęć do dobrego występu na mistrzostwach. Cieszy na pewno styl, w jakim zaczęła grać nasza reprezentacja. Coraz więcej odważniej gry do przodu, ciekawe kombinacje w środku pola oraz uaktywnianie bocznych sektorów gry to coś, czego wcześniej nie widywaliśmy oraz coś, czym możemy postraszyć naszych grupowych rywali.

Niestety mecze sparingowe nie były szczęśliwe dla niektórych zawodników naszej kadry. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski oraz Paweł Dawidowicz opuścili plac z gry z urazami, a ich występ na mistrzostwach stanął pod znakiem zapytania. Respekt budzą również grupowi rywale Polaków. Holandia, Austria oraz Francja to zespoły, które na mistrzostwach Europy nie pojawiły się przypadkiem.

Niemniej jednak po wywiadach oraz urywkach nagrań z szatni reprezentacji Polski możemy śmiało powiedzieć, że piłkarze, trener oraz kibice jadą na mistrzostwa, aby co najmniej powtórzyć sukces z 2016 roku.

O zainteresowanie całym wydarzeniem, przewidywania odnośnie gry Polaków oraz potencjalnego zwycięzcę całego turnieju zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Opolskiego:

Kalendarz najbliższych audycji wygląda następująco:

14.06. – godz. 18 Kampus UO oraz antena Radia Sygnały

17.06. – godz. 18 antena Radia Sygnały

O przyszłych audycjach informować będziemy w artykułach podsumowujących poprzednie oraz zapowiadające przyszłe starcia na niemieckich boiskach.

Piotr Makowiak

Fot.: UEFA