18 grudnia 2023 roku o godzinie 16:00 w Sali Widowiskowej Studenckiego Centrum Kultury odbyła się Gala Sportu Akademickiego KU AZS UO 2023 zorganizowana przez AZS Uniwersytet Opolski wraz z Fundacją Uniwersytetu Opolskiego.

Gala należała do wyjątkowych – nie tylko przez fakt, że dopiero drugi rok z rzędu powrócono do tradycji urządzania tego rodzaju gali, ale także dzięki temu, że miniony sezon Akademickich Mistrzostw Polskich był sezonem rekordowym dla AZS-u Uniwersytetu Opolskiego.

Uroczystość prowadziło dwóch prowadzących: świeżo wybrana Prezes Klubu Matylda Chudzik oraz wykładowca, ale także opiekun naszej Studenckiej Rozgłośni Radiowej Donat Przybylski. Na Gali rozdano nagrody i podziękowania zasłużonym postaciom na naszej uczelni oraz przede wszystkim najbardziej utytułowanym sportowcom w poprzednim sezonie Akademickich Mistrzostw Polski, do których zaliczymy między innymi w przedstawicieli takich dyscyplin jak karate, jeździectwo czy badminton.

Mieliśmy przyjemność zobaczyć także nagrody dla wyjątkowych osób m. in.  pracowników uczelni, którzy odnieśli sukcesy w wyżej wymienionych rozrywkach czy dla osoby, która najwięcej razy brała udział w sekcjach organizowanych przez AZS. Gorące podziękowania zostały także złożone byłemu Prezesowi AZS-u, Karolowi Gontarzowi, który pełnił swoją funkcje przez 4 lata i zyskał uznanie nie tylko na lokalnym, ale także na krajowym szczeblu.

Nie obeszło się bez podziękowań dla mediów studenckich, w tym między innymi dla naszego Radia czy dla najbardziej znanego sędziego sportowego na naszej uczelni. Oprócz rozdania nagród zasłużonym sportowcom z naszej uczelni, nie obyło się bez występów artystycznych czy pokazu capoeiry. Gala zakończyła się pamiątkowym zdjęciem, w którym mogli wziąć udział wszyscy zebrani.

Udało nam się porozmawiać z jedną z laureatek, mgr inż. Joanną Moczko-Knapiak:

Serdecznie zapraszamy na następne inicjatywy AZS-u, które możecie śledzić na ich stronie na Facebooku TUTAJ.

Katarzyna Hyży

Fot.: AZS Uniwersytet Opolski