Pomagając innym, pomagasz i sobie. Ruszyły zapisy do studenckiego Projektu Fundacji DKMS – Helpers’ Generation! Były Lider akcji podzielił się z nami swoimi wrażeniami.

Projekt Helpers’ Generation jest akcją z ramienia Fundacji DKMS, która angażuje studentów z całej Polski do promowania, rozprzestrzeniania informacji, jak i rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku. Dla Lidera akcja trwa około miesiąca, gdzie przygotowuje dokumenty, planuje w których miejscach będzie odbywać się rejestracja, zachęca innych studentów do wolontariatu, jak i przeprowadza szkolenia, wywiady czy prelekcje na temat nowotworów krwi i w jaki sposób przebiega rejestracja, a dalej cały proces pobrania komórek macierzystych.

Jak zostać Liderem? To jest akurat stosunkowo proste, wystarczy zgłosić się w odpowiednim czasie do Fundacji DKMS, która organizuje akcje studenckie 2 razy w roku. Kiedyś szkolenia dla Liderów odbywały się w Warszawie, a w trakcie pandemii odbywały się online. Obecnie jednak powrócono do formy stacjonarnej. Liderzy mają swoich opiekunów, którzy są pracownikami Fundacji, z którymi zawsze mogą się skontaktować w razie wątpliwości czy pytań dotyczących akcji.

Co do wspomnień, było wiele nerwów, wiele nieprzespanych nocy, wiele stresu, ale w trakcie akcji, jak i po akcji, jak patrzyłem krok po kroku jak wyznaczone plany, pochód przez miasto, wywiad w telewizji, namiot na kampusie i wiele innych rzeczy udało się zorganizować i działają, to są moje najmilsze wspomnienia. Podobnie jak moment, w którym akcja się zakończyła i mogłem się normalnie wykąpać i pójść spać. Wiele poświęciłem dla Fundacji w ciągu ostatnich 5 latach i jeżeli mógłbym jeszcze raz przeżyć ten czas planowania i prowadzenia akcji, to z przyjemnością bym do tego powrócił – mówi były lider Projektu Helpers’ Generation, Paweł Cymkiewicz. 

O wzruszających momentach opowiada Paweł/ były Lider:

Najmilszym wspomnieniem Lidera było:

 

Zarejestrować można się tutaj.

Wystarczy posiadać status studenta i wziąć udział w obowiązkowych szkoleniach w Warszawie w dniach 11-12.03.2023 r. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lutego 2023 r. 

Julia Machowska

Fot.: Paweł Cymkiewicz