Największe studenckie święto w Opolu nareszcie powraca po dwóch latach ze zdwojona siłą. Poniedziałkowe rozpoczęcie Piastonaliów przypomniało studentom o przedcovidowych realiach oraz pozwoliło odprężyć się przed nadchodzącymi egzaminami.

16 maja 2022 o godzinie 19 studenci Uniwersytetu Opolskiego mogli poczuć przedsmak wyczekiwanych Piastonaliów. Na kampusie w klubowej atmosferze, publiczność rozgrzali DJ Tricks,DJ Mattdriver DJ Dap oraz DJ Dee Push. Na parkiecie pod sceną nie zabrakło tłumów, a studencki klimat można było wyczuć w powietrzu. Oprócz tanecznego ferworu, na kampusie można było zasmakować jedzenia w food truckach oraz sprawdzić swoją wytrzymałość na atrakcjach z lunaparku.

Studenci są zdecydowanie podekscytowani nadchodzącymi imprezami czym postanowili się z nami podzielić.

Osobiście bawiłem się całkiem nieźle i cieszę się, że mogłem poczuć prawdziwą magię studiowania na własnej skórze. Studenci tańczyli do rozmaitych kawałków i remixów, natomiast najbardziej ucieszyły mnie starsze klasyki, które przeplatały się z klubowymi utworami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Później impreza przeniosła się do Clubu Cina, gdzie ludzie bawili się do białego rana! Wspomnienia z wczorajszego wieczoru możecie zobaczyć w galerii zdjęć, która znajduje się poniżej.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach Piastonaliowych 2022 oraz życzymy wszystkim dobrej zabawy!!! Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia.  TUTAJ.

Wojciech Machynia, Emilia Pączko

Fot.: Michał Dolipski