Świadomość jest bardzo ważna, a co dopiero świadomość o zdrowiu! W grudniu niedawno zakończonego roku mogli powiększyć ją przyszli lekarze, którzy mieli okazję uczestniczyć w najnowszej edycji Warsztatów z Profilaktyki Onkologicznej.

W pierwszym tygodniu grudnia po raz trzeci odbyły się Warsztaty Mikołajkowe z Profilaktyki Onkologicznej, które były skierowane do studentów wydziału lekarskiego. Zakres tematyczny tego wydarzenia był skupiony na następujących zagadnieniach zawartych w czterech blokach tematycznych: badania ginekologiczne i cytologiagenetyka i tworzenie rodowodów, profilaktyka raka piersi i badanie piersi, profilaktyka raka jelita grubego i badanie per rectum.

Każdy blok rozpoczął się stosowną do poszczególnych zagadnień prelekcją,  a następnie każdy z uczestników nabrał odpowiednich umiejętności podczas ćwiczeń praktycznych.

Warsztaty te były zorganizowane jako oddolna inicjatywa członków Studenckiego Koła Naukowego Ginekologii i Genetyki Onkologicznej, tym razem jednak we współpracy ze studentami z SKN Chirurgii Onkologicznej.

Wydarzenie to było powołane w celu poszerzenia świadomości i wiedzy w obrębie szeroko rozumianej profilaktyki zachorowania na nowotwory, która się z pewnością przyda kształcącym się przyszłym lekarzom.

Wydarzenie opisała Julia Wróblewska, będąca jedną z organizatorek owych warsztatów w następującej wypowiedzi:

W wydarzeniu wzięło udział 25 studentów kierunku lekarskiego.

Marcel Zagrobelny

Fot.: Archiwum SKN Ginekologii i Chirurgii Onkologicznej, Marcel Zagrobelny