Instytucje wyższego szkolnictwa po raz czwarty łączą siły, tworząc kolejną edycję Kongresu Naukowo – Technicznego. Organizatorami wydarzenia są: Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Opolski oraz Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego.

Już od dzisiaj do 22 października, w warszawskim klubie Wojskowej Akademii Technicznej można uczestniczyć w obradach IV Kongresu Naukowo – Technicznego pt. „Bezpieczeństwo antyterrorystyczne budynków użyteczności publicznej. Dobre praktyki i rekomendacje.” Z czasem  kongresu zbiegają się również obchody 70. rocznicy utworzenia Wojskowej Akademii Technicznej oraz 10 rocznicy powołania nauk o bezpieczeństwie w Polsce.

Główne rozważania wydarzenia będą dotyczyć szeroko pojętego tematu terroryzmu i wszelkich jego odnóg. Obrady będą odnosić się również do takich tematów jak sektor finansowy, energetyczny czy kolejowy oraz zagrożeń dla obiektów niechronionych takich jak uczelnie, szkoły czy centra handlowe.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie uni.opole.pl

Aleksandra Snopkowska

Fot.: uni.opole.pl