Do tegorocznych matur pozostało mniej niż dwa tygodnie, więc to już ostatni czas dla wszystkich śpiochów, żeby ruszyć z przygotowaniami. Studenci, szczególnie ci świeżo upieczeni najlepiej rozumieją stres towarzyszący tegorocznym maturzystom, dlatego chętnie wyciągają do nich pomocne dłonie.

W minioną środę na Uniwersytecie Opolskim miała miejsce niezwykła interwencja pogotowia ratunkowego. Studencka Rada Wydziału Filologicznego we współpracy z kilkoma innymi Radami Wydziałów zorganizowała wydarzenie, mające na celu wsparcie maturzystów w ich przygotowaniu do egzaminu dojrzałości.

W trakcie trwania wydarzenia uczestnicy projektu mogli wziąć udział w powtórkach przedmaturalnych z aż 11 przedmiotów – trzech na poziomie podstawowym i ośmiu na poziomie rozszerzonym. Ponad to studenci przygotowali dla swoich młodszych kolegów warsztaty poruszające tematykę około maturalną, w trakcie trwania których absolwenci szkół średnich dowiedzieli się co w przypadku, kiedy spóźnią się na swój egzamin dojrzałości albo podwinie im się noga i będzie trzeba się odwołać. O dokładny przebieg wydarzenia zapytaliśmy Huberta PieczyńskiegoPrzewodniczącego Studenckiej Rady Wydziału Filologicznego i jednocześnie głównego organizatora wydarzenia:

W przerwie między poszczególnymi wykładami przyszli kandydaci na studia mogli również zapoznać się z ofertą studiów proponowaną przez poszczególne wydziały i uzyskać odpowiedzi na swoje pytania od niewiele starszych kolegów i koleżanek.

O swoich odczuciach po całej imprezie opowiedziała nam też uczestniczka pogotowia – Maja:

Wszystkim maturzystom życzymy połamania pióra i mamy nadzieję, że zobaczymy się już w październiku w murach uczelni.

Paulina Wiercimok

Fot.: pixabay.com