Jak oszukać system to projekt skierowany dla wszystkich Studentów Uniwersytetu Opolskiego. W ramach tej inicjatywny odbędą się dwie prelekcje. Pierwsza „Poznaj swój stres” odbędzie się już 15 maja o godz. 15 w Auli A Uniwersytetu Opolskiego. Druga zatytułowana „Jak się uczyć, aby się nauczyć?” odbędzie się następnego dnia, a dokładnie 16 maja o godz. 17 również w Auli A Uniwersytetu Opolskiego.

Głównym celem projektu jest wsparcie psychologiczne, w zakresie radzenia sobie ze stresem, poszukiwaniu skutecznej motywacji oraz technik efektywnego zapamiętywania i nauki. Projekt ten organizowany jest przez Studenckie Koło Naukowe Psyche i Logos Instytutu Psychologii wraz we współpracy z Radą Studencką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

Ciepły początek maja przypomina nam o nadchodzących wakacjach, ale jeszcze przed nimi czeka nas Studentów sesja. Jest to doskonały moment, aby popracować nad umiejętnościami efektywnej nauki, motywacji oraz poznać mechanizmy stresu i jego wpływu. Tak, aby w stresujących momentach mieć nad nim kontrolę i świadomość co dzieje się z naszym ciałem i jak złagodzić jego negatywne skutki. Te wszystkie tematy zostaną rozwinięte na spotkaniach 15 i 16 maja, które poprowadzą przedstawicielki SKN Psyche i Logos – Przewodnicząca Koła Zuzanna Bernaś oraz Wiceprzewodnicząca Dominika Waloszek. Dodatkowo projekt ten uzyskał Patronat Honorowy Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Opolskiego.

O szczegółach projektu opowie nam Przewodnicząca Koła SKN Psyche i Logos Zuzanna Bernaś:

Więcej informacji na temat tego wydarzenia znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/SKNPsycheLogos

Martyna Budziak

Fot. Dominika Waloszek