Chwile pełne blasku reflektorów, śmiechu za kulisami i łez wzruszenia na scenie – to tylko strzępek pięknej historii 25-letniej kariery Agnieszki Zyskowskiej-Biskup. Z okazji tego jubileuszu, spotkaliśmy się z nią, aby porozmawiać o tych niesamowitych chwilach, wspomnieniach i marzeniach, które nadal dodają koloru do jej artystycznej podróży.

Zacznijmy od tego, że studiowała Pani w Białymstoku, jak to się stało, że trafiła Pani tutaj do nas, do Opola?

Ma Pani bardzo bogate doświadczenie sceniczne, czy potrafi Pani przypomnieć sobie spektakl, który dał Pani szczególnie dużo radości i w dalszym ciągu wywołuje uśmiech na twarzy?

Czy jakaś rola ukształtowała Panią jako aktorkę i nie może się Pani z nią rozstać do dzisiaj?

Co było dla Pani najtrudniejsze do nauczenia się podczas pracy?

Wielu studentów zmaga się z problemami podczas wystąpień publicznych, czy to podczas egzaminów czy prezentacji przed grupą, czy ma Pani jakąś sprawdzoną metodę na tremę?

Na Pani koncie możemy znaleźć wiele sukcesów i nagród, z której nagrody jest Pani szczególnie dumna?

Czyli największą nagrodą jest docenienie publiczności?

Będąc przy temacie dzieci, czy podczas Pani 25-letniej kariery zauważyła Pani tendencję spadkową wśród dzieci przychodzących do teatru? Czy dzieci nadal chętnie chodzą do teatru?

Prowadzi Pani warsztaty i zajęcia dla dzieci, co jest najtrudniejsze w tej pracy? Ciężko je zainteresować?

Czy podczas pracy z dziećmi udało się Pani dostrzec jakieś wrodzone talenty aktorskie?

Cofnijmy się na chwilę do lat, kiedy była Pani nastolatką i myślała Pani o swojej przyszłości, czy od razu wiedziała Pani, że chce być aktorką, czy to życie tak Panią pokierowało?

Jeśli miałaby Pani podsumować lata swojej pracy jednym zdaniem, jak by ono brzmiało?

Czy ma Pani jakieś życzenia na przyszłe lata swojej pracy?

Jest Pani szczęśliwa na obecnym etapie swojej kariery?

Pani Agnieszce Zyskowskiej – Biskup życzymy wszystkiego co najlepsze w obecnej i przyszłej karierze, żeby spędziła kolejne wspaniałe 25 lat w miejscu, które tak kocha – teatrze.

W rozmowie z Agnieszką Zyskowską – Biskup, Zuzanna Madej

Fot.: Opolski Teatr Lalki i Aktora