Już w ten weekend do Opola po raz kolejny zawitają studenci kierunków medycznych z całej Polski, a to wszystko za sprawą II edycji Konferencji OgólnOpolskiej w Medycynie. Tematem tegorocznej konferencji jest: „Interdyscyplinarność drogą do sukcesu terapeutycznego”.

Konferencja będzie trwała od piątku 14 czerwca do soboty 15 czerwca w Studenckim Centrum Kultury, jak i w budynku Collegium Medicum. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prac naukowych jak i przypadków medycznych z pełnowymiarowego zakresu medycyny.

Pierwszy dzień przede wszystkim będzie należał do pediatrii, neonatologii, ginekologii oraz interny, kolejny to prace między innymi z medycyny ratunkowej, anestezjologii i intensywnej terapii, ortopedii, onkologii czy chirurgii. Organizatorzy zadbali również o wiele atrakcji, jakimi są warsztaty tematyczne z zakresu szycia chirurgicznego, echokardiografii, ginekologii, radioterapii a nawet technik karmienia piersią.

Całość będzie przeplatana wieloma wykładami, między innymi prof. dr hab. n. med. Michała
Zembali – jednego z najbardziej znanych polskich kardiochirurgów.
O przebieg zapytaliśmy Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego studentkę VI roku
Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego – Aleksandrę Kułakowską:

KOOM to zdecydowanie jedno z flagowych wydarzeń dla Uniwersytetu Opolskiego ale i też jedyna taka konferencja na terenie naszego województwa! Trzeba również zaznaczyć, że wydarzenie jest organizowane we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland jak i Studencką Radą Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.
Do zobaczenia na najbardziej medycznym weekendzie w tym roku akademickim!

Fot.: Studencka Rada Wydziału Lekarskiego UO
Aleksandra Węglarz