Wielu z nas mogłoby się wydawać, że skoro posługujemy się językiem polskim na co dzień, to nie ma on dla nas tajemnic. O tym czy rzeczywiście tak jest, w minioną środę mogli się przekonać uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa opolskiego.

Studenckie Koło Naukowe ONOMA, funkcjonujące na wydziale filologicznym Uniwersytetu Opolskiego zrzesza osoby pasjonujące się językiem. W związku ze swoją działalnością organizują oni coroczny konkurs wiedzy o języku polskim, a do udziału w nim zapraszają uczniów opolskich szkół. Tegoroczna edycja była dwudziestą piątą, a więc jubileuszową.

Zanim jednak uczestnicy przystąpili do dyktanda, a następnie testu wiedzy, odbyło się przywitanie osób związanych z kołem oraz gościa specjalnego – pisarki Anny Hrycyszyn. Wygłosiła ona inspirującą prelekcję, a o temacie tejże prelekcji możemy posłuchać od samej autorki:

A o tym skąd wybór, aby prelekcję wygłosił ktoś spoza uczelni opowiedziała nam jedna z organizatorek konkursu, Oliwia Doszczak.

Wiktoria Kasprzyk

Fot.: Zuzanna Madej