2 grudnia o godzinie 17:00 w hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Opolu odbył się mecz zeszłorocznych liderów III ligi kobiet w siatkówce, czyli drużyny Light System Opole oraz KS Volley Chrząstowice. W poprzednim pojedynku na hali w Chrząstowicach mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla zespołu z Opola.

Tym razem mecz miał miejsce na terenie opolskiej drużyny i miał duże znaczenie dla rozstawienia w tabeli rozgrywek III ligi. Wynik meczu miał zadecydować która z drużyny zostanie wiceliderem tabeli. Obie drużyny wystąpiły w trochę zmienionych składach w porównaniu do pierwszego starcia – drużyna z Chrząstowic powiększyła swoją drużynę oraz dokonała roszad na poszczególnych pozycjach, a drużyna Light Systemu niestety wystąpiła w osłabionym składzie przez kontuzje poszczególnych zawodniczek.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo wyrównanie, lecz to drużyna przyjezdnych zaskoczyła dziewczyny z Opola konsekwentną zagrywką i dobrą grą w obronie. Następnie gospodynie dogoniły drużynę z Chrząstowic dzięki świetnej grze blokiem oraz wykorzystaniem w ataku bloku przeciwniczek. KS Volley jednak nie pozwolił już gospodyniom wyjść na prowadzenie ani nawet aby doszły je w punktach i do końca seta z przewagą kilku punktów kontrolowały grę, szczególnie na siatce mając dużą przewagę.

Drugi set rozpoczął się od razu od dobrej zagrywki drużyny z Chrząstowic i dobrej gry blokiem, przez który dziewczyny z Opola nie miały jak się przebić. Mimo że, udało się gospodynią ponownie dojść prawie do remisu w początkowej fazie seta, to przyjezdne narzuciły tak mocno swój styl gry przeciwniczkom, że mimo zmian i próbowania innych rozwiązań przez Light System, wygrały set z ponad dziesięciopunktową przewagą.

Trzecia partia była najbardziej ciekawą z tego meczu. Opolska drużyna zmieniła ustawienie i na ataku zagrała dotychczasowa środkowa tej drużyny. Gospodynie zaczęły od bardzo ostrej zagrywki i świetnej gry na siatce, dzięki czemu to one nadawały tempo w tym secie. Volley Chrząstowice goniły je całego seta, a w końcówce niewiele brakowało aby miała miejsce następna partia tego spotkania. Ostatecznie jednak set zakończył się na przewagi 28:26 dla drużyny z Chrząstowic.

O tym co dzisiaj zaważyło na wyniku meczu, zapytaliśmy środkową KS Volley Chrząstowice Martynę Przepiórkę:

Spytaliśmy także przyjmującą KS Volley Chrząstowice Ewę Strzelec, co zadziałało lepiej w tym meczu niż w meczu poprzednim:

Serdecznie zapraszamy na następny mecz drużyny KS Volley Chrząstowice, gdzie występują zawodniczki reprezentujące nasz Uniwersytet, już 16 grudnia o godzinie 17:00 na Hali Sportowej w Chrząstowicach przy ulicy Szkolnej 1.