21 stycznia o godzinie 12:00 w hali Toyota Park w Opolu odbył się mecz AZS Uniwersytetu Opolskiego z liderem Atlantis Opolskiej Ligi Siatkówki, czyli drużyny Licon Mango Opole. W poprzednim pojedynku mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla zespołu z Liconu.

Drużyna AZSu niestety grała w tym meczu w osłabieniu i było to widać, gdyż grało tylko 8 zawodników tej drużyny, w czym 2 było rozstawionych na pozycji libero, więc drużyna z naszego Uniwersytetu grała tak naprawdę bez zmian. Po drugiej stronie zaś, drużyna Liconu miała szeroką ławkę i miała możliwość zmiany zawodników co seta. Jedynym słabym punktem tej drużyny była pozycja rozgrywającego, gdyż dwóch podstawowych rozgrywających nie mogło grać tego dnia i w pierwszym składzie grał zawodnik zdecydowanie słabszy od podstawowych graczy.

Pierwszy set rozpoczął się dominacją lidera tabeli, który nie dał żadnych szans na siatce  drużynie AZSu. Zdecydowanie drużyna Liconu miała przewagę wzrostową, co przełożyło się na skuteczność w ataku i bloku. Naszej drużynie udało się dogonić przeciwnika w środku seta i doprowadzić do stanu 13:13, dzięki dobrej grze w obronie i zróżnicowanej grze w ataku. Potem niestety dobra zagrywka drużyny Liconu i miażdżąca przewaga na siatce spowodowała ich wyjście na prowadzenie, którego nie oddali do samego końca, przez co set zakończył się wynikiem 25:16.

Drugi set i trzeci set wyglądał niestety tylko gorzej od setu pierwszego, gdyż drużyna Uniwersytetu Opolskiego nie miała żadnych argumentów przeciwko co raz lepszej grze ze środka czy punktowym atakom z prawego skrzydła drużyny z Liconu. Nasi zawodnicy psuli też dużo  zagrywek, próbując obić blok posyłali wiele ataków w aut oraz nie mieli żadnej odpowiedzi w obronie na ataki ze strony przeciwników. Drugi set zakończył wynikiem 25:13, a trzeci takim samym jak w pierwszym secie.

O tym co dzisiaj zaważyło na wyniku meczu, zapytaliśmy kapitana drużyny AZS Uniwersytetu Opolskiego Szymona Buczka:

Serdecznie zapraszamy na następny mecz naszej uniwersyteckiej drużyny, który odbędzie się już 28 stycznia o godzinie 12:00 na hali Toyota Park w Opolu z drużyną ETP Elektro Kędzierzyn-Koźle.