We wtorek dnia 07.05.2024 o godzinie 18:00 w Galerii Zamostek MBP rozpoczęła się wystawa uwieczniająca pamięć o znanej i powszechnie szanowanej opolance, Marii Przebindowskiej. O tak wspaniałej działaczce społecznej dla naszego miasta nie można zapomnieć. 

Działaczka społeczna, animatorka życia społeczno-kulturalnego miasta Opole. Wieloletnia kierowniczka Domu Dziennego Pobytu Magda Maria, dyrektor biura Towarzystwa Przyjaciół Opola. Założycielka i dyrygentka chóru męskiego Camerton. Odznaka Honorowa Wojewody Opolskiego Zasłużony Opolszczyźnie 1997, Złota Odznaka Honorowa Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów 2006 oraz dwukrotne odznaczenie przez Ministra Kultury tytułem Zasłużony Działacz Kultury– to tylko niektóre z licznych wyróżnień, które otrzymała pani Maria.
Wystawa z inicjatywy Jakuba Przebindowskiego przypomina sylwetkę osoby, która nie powinna zostać zapominania, ponieważ sama zawsze pamiętała o innych. Do 19 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej możemy oglądać wystawę utrwalającą życiorys oraz działalność pani Marii.

O tym, co tak naprawdę zobaczymy na wystawie mówi pani Halina Fleger, plastyk Miejskiej Biblioteki w Opolu oraz opiekun galerii:

Wystawę możemy oglądać do 19 maja w Galerii Zamostek MBP, wstęp jest wolny. Po więcej informacji związanych z wystawą oraz życiorysem pani Marii zapraszamy na stronę Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Link do wydarzenia: Wystawa

Piotr Makowiak
Fot.: Piotr Makowiak