Wiosenny maraton wydarzeń kulturalnych, rozpocznie piątkowy koncert wyjątkowej wokalistki i świetnie brzmiącej orkiestry. Filharmonia Opolska nie zwalnia tempa i już dziś zaprasza nas do udziału w wyjątkowo sentymentalnym koncercie. Dorosła część widowni na pewno sięgnie daleko pamięcią do tych „klasyków” opolskiej sceny, które zabrzmią w wykonaniu dwóch profesjonalnych solistów.
W najbliższą niedzielę 7 kwietnia Filharmonia Opolska ma zaszczyt zaprosić wszystkich Opolan i nie tylko na wyjątkowy koncert. Na dwa głosy piosenki z Opola, to cykl koncertów, gdzie organizatorzy pragną wrócić do tych sprzed kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu lat wykonań piosenek podczas festiwali opolskich. Kontynuując kilkuletnią tradycję prezentowanych w Filharmonii Opolskiej koncertów klubowych Na Dwa Głosy, filharmonia proponuje w 2019 roku kolejny, szósty cykl koncertów. Na projekt złoży się osiem koncertów w wykonaniu ośmiu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991 roku przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki i wokalistów Opole Gospel Choir – obecnie aktorów filmowych, telewizyjnych oraz artystów występujących na krajowych scenach teatralnych i musicalowych. Każdy czasem marzy, by pewne wydarzenia i artyści do nas wrócili. Jest to doskonała okazja, by marzenie to zrealizować. Dwóch wyjątkowych solistów: Marta Kołodziejczyk, nowa solistka cyklu Na dwa głosy oraz Wojciech Dereń i Jacek Mełnicki z sekcją instrumentalną wystąpią na klubowej scenie Filharmonii Opolskiej. W skład zespołu instrumentalnego wejdą:
Jacek Mełnicki – wokal, piano
Hubert Radoszko – gitary
Żenia Betliński – kontrabas
Filip Laszuk – perkusja, cajon
Marta Kołodziejczyk – Martella. Od najmłodszych lat uwielbiała śpiewać i chciała zostać piosenkarką, dlatego w wieku 6 lat trafiła do Ogniska Muzycznego, w którym rozpoczęła naukę gry na skrzypcach. Już po roku okazało się, że większą miłością darzy fortepian, co skłoniło Rodziców Marty do zapisania jej do Szkoły Muzycznej I stopnia, do klasy fortepianu. Od dwóch lat Martella skupia się na własnej twórczości i nagrywa piosenki z młodymi wizjonerami – instrumentalistami Hubertem Radoszko, Żenią Betlińskim i Filipem Laszukiem.
Swoistą tradycją już jest, że co roku organizatorzy wybierają przebój, który będzie utworem kluczowym całego koncertu. W nawiązaniu do tytułu tegorocznego cyklu: Piosenki z Opola, podczas koncertów zaprezentowane będą zarówno wielkie polskie przeboje, jak również mniej znane piosenki, które zdaniem organizatorów, czekają i zasługują na swoje ponowne „odkrycie”. O samym koncercie i właśnie wyjątkowym utworze, który będzie można wykonać wspólnie z solistami podczas koncertu, opowiedziała Beata Siwicka, Główny Specjalista ds. Impresariatu.
Niedzielny koncert, to na pewno wyjątkowa atrakcja dla melomanów dawnej muzyki rozrywkowej. Co jednak młodzież może zyskać przez udział w takim koncercie? Na pewno nudzić się nie będzie. Młodsza część widowni, być może, nie będzie pamiętać lub znać utworów, więc jest to znakomita okazja do żywej lekcji historii muzyki, która działa się na deskach opolskich scen. Koncert wzbogaci na pewno naszą wyobraźnię muzyczną, odświeży pamięć i być może.. niektórych wzruszy.
Ostatnie sztuki biletów będzie można zakupić godzinę przed koncertem w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej.
7 KWIETNIA 2019 g.18.00
Klub Muzyczny FO
Bilety: 25 zł
Mateusz Siedlecki
Fot.: Filharmonia Opolska