52. Zgromadzenie Delegatów Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, to trzydniowe wydarzenie, które już po raz drugi zawitało do Opola. W dniach 19-21 kwietnia ponad 200 reprezentantów kierunków medycznych z 20 uczelni całej Polski spotkało się aby wybrać nowy Zarząd Ogólnopolski, jak i szkolić w wielu warsztatach umiejętności miękkich oraz praktycznych.

Pierwsza część tego niesamowitego wydarzenia rozpoczęła się w piątek i została otwarta sesją „Youth Leaders – Jak przywództwo kształtuje ochronę zdrowia”. W kolejnych dniach uczestnicy przebrnęli również przez tematykę kardiochirurgii, a to dzięki dzięki niesamowitym warsztatom przeprowadzonym przez Profesora UO, dr hab. n. med. Marka Cisowskiego.

Nie zabrakło również szkoleń z pisania prac naukowych, ale i licznych wykładów prowadzonych przez ekspertów w swojej dziedzinie, między innymi przez Opolskie Centrum Onkologii. Co ciekawe, uczestnikami wydarzenia byli nie tylko studenci polskich delegacji ale i tych zagranicznych, którzy swoje sesje odbywali w języku angielskim. Zgromadzenie Delegatów zakończyło się w niedziele “kropką nad i”, jaką były warsztaty z komunikacji z pacjentem.

To wszystko nie odbyło by się, gdyby nie niesamowity zespół Komitetu Organizacyjnego zbudowany z kilkudziesięciu studentów wydziału lekarskiego, jak i nauk medycznych Uniwersytetu Opolskiego.

O przebieg 52. Zgromadzenia Delegatów IFMSA-Poland w Opolu spytaliśmy Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Bartłomieja Lepczyńskiego, studenta VI roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego:

A dlaczego warto dołączyć do owego Stowarzyszenia? Na to pytanie odpowiedziała Wiceprzewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Samanta Ostrowska, studentka IV roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Opole to kropla w morzu wśród 129 państw przynależnych do owej organizacji, jak i ponad 1 200 000 członkiń i członków na całym świecie. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na temat tej ogromnej organizacji to odsyłamy pod stronę www.ifmsa.pl .

Aleksandra Węglarz

Fot: Oliwia Wodzińska