W czasie zmagań z sesją egzaminacyjną bardzo ważne jest raz na jakiś czas oderwać głowę od nauki i zająć się czymś nieco przyjemniejszym. Noc Kultury w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu wydaje się być idealną okazją do zaczerpnięcia chwilowego odpoczynku i rozwinięcia się od nieco innej strony.

Noc Kultury to blok zróżnicowanych tematycznie wydarzeń, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie, organizatorzy przygotowali między innymi- kiermasz książek używanych, który jest idealną okazją do upolowania białych kruków, piracką grę kreatywną dla najmłodszych, grę detektywistyczną Morderstwo w Bibliotece dla nieco starszych oraz całonocny maraton gier planszowych.
Co więcej w czasie trwania nocy kultury , dla uczestników będzie otwarta wystawa w ramach projektu ILUSTRAGAN w Galerii Zamostek.

ILUSTRAGAN to cykl wystaw, organizowany przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Projekt ma na celu zaprezentowanie zdolności ilustratorskich i wizji artystycznej osób związanych z Wydziałem. Tematem tegorocznej edycji jest botanika.

Zapytaliśmy studentów Uniwersytetu Opolskiego, co sądzą o tym evencie:

Całość rozpocznie się 28 czerwca o godzinie 15:00 i potrwa do 6:00 następnego dnia, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Fot.: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu
Kuba Zmarzły