Spotkania, warsztaty czy szkolenia o tym, jak zbudować własną markę czy stać się człowiekiem biznesu, to tylko niektóre profity, które studenci opolskich uczelni mogli wynieść ze Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Opolu, organizowanego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.

Wydarzenie związane z szeroko pojętą przedsiębiorczością, jest projektem międzynarodowym, który ma za zadanie promować rozwój osobisty oraz podejmowanie świadomych biznesowych decyzji. Każda osoba z głową pełną inicjatyw i pomysłów, przez tydzień będzie mogła korzystać z bezpłatnych porad wielu doświadczonych osób, posiadających biegłość w różnorodnych dziedzinach związanych z biznesem. Spotkania te, miały na celu ukazanie potencjalnemu słuchaczowi, że jeżeli wykaże on odrobinę chęci i ambicji, świat biznesu może stać przed nimi otworem. Każdy zainteresowany, mógł uczęszczać między innymi na szkolenia, takie jak: “ABC przedsiębiorczości – zakładanie działalności gospodarczej i pisanie biznes planu” “Myślenie wizualne w biznesie” “Zmień plan w cele, czyli gra o biznes” “Jak przetrwać zdarzenie z rzeczywistością – gorzka prawda o przedsiębiorczości” Więcej informacji na temat samej idei przedsięwzięcia, udzieliła Aleksandra Szubryt, Kierownik Inkubatora Przedsiębiorczości z Parku Naukowo – Technologicznego w Opolu.

W opinii organizatorów, każdy z warsztatów cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Bardzo istotną informacją jest fakt, że każda z osób która w tym roku nie miała okazji znaleźć się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym na spotkaniach, będzie mogła wziąć udział w dyskusjach już w przyszłym roku, gdyż organizatorzy z racji dużej frekwencji oraz ogólnego zainteresowania Dniami Przedsiębiorczości, postanowili organizować warsztaty również w przyszłych latach.

Katarzyna Szołyga
fot: www.opole.pl/wydarzenie/swiatowy-tydzien-przedsiebiorczosci-w-opolu/