Pewnie nie raz słyszeliśmy, że wspólna rywalizacja i wysiłek łączą różnych ludzi. Już niedługo będziemy mogli zobaczyć na własne oczy, jak robi to studencka, opolska piłka nożna.

W poniedziałek o godzinie 9:00 w ramach Piastonaliów, czyli największej studenckiej imprezy organizowanej przez Samorząd Studencki rozpoczną się Orlikonalia UO. Jest to już druga edycja tego sportowego wydarzenia. Turniej organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Opolskiego i z pewnością będzie skupiał nie tylko studentów, ale także pracowników uniwersytetu.

W zawodach weźmie udział 8 drużyn, złożonych z dziesięciu zawodników. Czas trwania każdego meczu wyniesie łącznie 12 minut, z połową meczu trwającą 6 minut. Mecze zostaną rozegrane na Orliku znajdującym się na terenie kampusu Uniwersytetu Opolskiego. W tym samym czasie będą  zorganizowane również inne atrakcje, których pełna rozpiska znajduję się TUTAJ.

Zawody będzie sędziował licencjonowany przez PZPN sędzia Bartosz Naleśnik, który opowiedział nam o wydarzeniu:

Wydarzenie planowo będzie trwało do godziny 14:00.

Marcel Zagrobelny

Fot.: www.markflor.pl