15 stycznia 2024 roku od godziny 10:00 w hali Toyota Park w Opolu odbyła się cotygodniowa kolejka Atlantis Opolskiej Ligi Siatkówki, w której biorą udział drużyny z całej Opolszczyzny oraz reprezentacja naszego uczelnianego AZSu.

W tym tygodniu nasza drużyna pauzowała, ale wyniki tej kolejki mają niebagatelne znaczenie dla AZSu Uniwersytetu Opolskiego, jeśli chodzi o miejsce w tabeli.

Pierwszy mecz tego dnia był istnym hitem kolejki, gdyż było to starcie lidera i wicelidera tabeli. Drużyna Licon Mango Opole zaliczyła pierwszą przegraną dopiero w poprzedniej kolejce i to w sensacyjnym meczu z ETP Elektro Kędzierzyn-Koźle, gdzie przegrali aż 3:0 z drużyną Elektro. Niestety w tym tygodniu także nie byli w najlepszej formie i musieli uznać wyższość zeszłorocznego zwycięzcy ligi – TS Teleintegra Fotowoltaika Opole. Mecz należał do zaciętych, ale zespół Teleintegry, zdecydowanie lepiej grając w końcówkach, wygrał ten mecz 3:1.

Drugi i trzeci mecz zakończyły się zgodnie z oczekiwaniami – drużyna SPS Walce pokonała 3:0 Drużynę Pierścienia, która plasuje się na ostatnim miejscu w lidze. Mimo to, Drużyna Pierścienia stawiała ciężkie warunki drużynie Walców i wszystkie sety zakończyły się do 20 lub więcej punktów. Drużyna Elektro nie zostawiła żadnych szans młodej drużynie Elektryka z Opola, w której grają licealiści z miejscowego technikum, wygrywając gładko 3:0.

Ostatni mecz zakończył się wielką sensacją. Odwieczny rywal naszego AZSu, czyli Politechnika Opolska, musiał uznać wyższość drużyny PKP Intercity Remtrak Opole i to w wyniku 3:0. Drużyna PKP zajmuje miejsce w środku tabeli, ale różnica punktowa między bardzo silną w tym roku drużyną z Politechniki jest aż 5 punktowa. Do tego drużyna PKP rok temu zakończyła rozgrywki na dole tabeli i dwa razy nie miała żadnych szans z drużyną AZSu.

Udało nam się porozmawiać z jedną z zawodniczek Drużyny Pierścienia, Barbarą Rybą:

Serdecznie zapraszamy na następną kolejkę Opolskiej Ligi Siatkówki, która będzie miała miejsce już w tą niedzielę 21 stycznia w Toyota Park.  Nasza akademicka drużyna zmierzy się z aktualnym liderem tabeli– Licon Mango Opole – o godzinie 12:00.

Katarzyna Hyży

fot. Mosir Opole