Już 20. kwietnia Pałacyk Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (Galeria WuBePe) w Opolu po raz trzeci stanie się najlepszym miejscem w okolicy na partyjkę planszówek z przyjaciółmi. Od godziny 12, w ramach Dnia Grania w RPG i Planszówki, będą czekać tam na was gry imprezowe, fabularne i nie tylko.

Wydarzenie to ma na celu promocję takiej rozrywki wśród Opolan, jak i umożliwienie łatwiejszego do niej dostępu. Z roku na rok popularność i dochodowość gier planszowych stale rośnie. Także ilość nowych projektów wydawanych rocznie jest aktualnie najwyższą w historii.

Wszystkie zestawy pochodzić będą z kolekcji biblioteki, ale przygotowanie własnych sesji, przyniesienie ulubionych pozycji lub osobistych tworów również jest dozwolone – wystarczy podać na wydarzeniu szczegóły i czekać na chętnych. Brak znajomości żadnej z gier również nie będzie przeszkodą, wśród przybyszów na pewno znajdzie się ktoś chętny do pomocy, a i z czasem na naukę nie będzie problemu – wydarzenie potrwa od godziny 12:00 do 19:00. Wstęp jest bezpłatny i nie ma ograniczeń wiekowych.

Zapytaliśmy studentów, co sądzą o organizacji takiego zgromadzenia.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Benjamin Golletz

Fot.: https://www.facebook.com/wbpopole