Kłamiemy w różnych sytuacjach w życiu. Chcemy w ten sposób np. sprawić przyjemność drugiej osobie lub pożądamy ukryć jakąś przykrą dla nas sytuację. Przed tym urządzeniem jest to jednak bardzo trudne.

Mowa oczywiście o wariografie, czyli urządzeniu, najczęściej jest wykorzystywanym do sprawdzenia, czy badana nim osoba mówi prawdę, poprzez wykresy zmian psychofizycznych w naszym organizmie podczas odpowiadania na pytania.

Więcej o tym urządzeniu będzie można się dowiedzieć na szkoleniu „Prawda czy Fałsz – jak naprawdę działa wariograf?” Odbędzie się ono 13 maja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie jest organizowane przez Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii WPiA UO.

O szkoleniu więcej opowiedziała organizatorka wydarzenia,  Paulina Musiał:

Maksymilian Żminkowski

Fot. Koło Naukowe Kryminalistyki i Kryminologii WPiA UO