Konkurs Krasomówczy to zorganizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa-ELSA inicjatywa powstała z myślą o rozwinięciu praktycznych umiejętności prawniczych, przez studentów Wydziału Prawa i Administracji. Zobaczcie jak przebiegła tegoroczna edycja.

25 marca w gmachu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu chętni studenci prawa i administracji stanęli do kompetencji, w której za zadanie mieli wygłoszenie mowy końcowej do wylosowanej przez siebie sprawy. Wartym nadmienienia jest fakt, iż uczestnicy w momencie decydowania się do wzięcia udziału nie wiedzieli nawet z jaką dziedziną prawa przyjdzie im się zmierzyć, co musiało wiązać się z dużymi emocjami.

Jury konkursu składające się z przedstawicieli nauki prawa i języka, obradowało bardzo długi czas po wygłoszonych mowach. Przewodniczący jury, doktor Andrzej Drzewiecki podniósł, że wyłonienie najlepszych wystąpień było zadaniem bardzo trudnym. Podium ułożono jednak w następujący sposób:
1. Alan Fabian
2. Filip Złośnik
3. Maria Woźnica

Na zwycięzcę czeka wyjazd na ogólnopolski etap konkursu, ponadto na uczestników, którym udało się stanąć na podium czekał szereg nagród rzeczowych.  Zapytaliśmy uplasowaną na trzecim miejscu podium Marię Woźnicę o jej odczucia związane z przebiegiem konkursu i zajętym miejscem:

Wszystkim uczestnikom, niezależnie od zajętego miejsca serdecznie gratulujemy, a Alanowi życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

Jakub Zmarzły

Fot.: Maciej Cieślak