Katedra Filozofii Uniwersytetu Opolskiego po raz kolejny organizuje Kongres Filozofii Polskiej. Będzie to wspaniała okazja do poznania z bliska Polskiego spojrzenia na filozofię.

W tym roku Katedra Filozofii Uniwersytetu Opolskiego ma okazję zaprosić wszystkich sympatyków filozofii na Drugi Kongres Filozofii Polskiej. Spotkanie ma na celu niejako uświadomić i przypomnieć uczestnikom o tym, że Polska posiada niezwykle bogate zaplecze filozoficzne.

Kongres będzie miał miejsce w pałacu w Orli k. Koźmina Wielkopolskiego. Uczestniczyć w wydarzeniu będzie można na dwa sposoby – stacjonarnie lub zdalnie, przy czym uczestnictwo zdalne słuchaczy jest pozbawione opłat.

W kongresie udział jako słuchacz może wziąć każdy, niezależnie od kierunku studiów, posiadanego wykształcenia czy zawodu. Całość kongresu podzielona jest na kilka sekcji, takich jak “Ontologia i epistemologia”, czy “Estetyka i filozofia kultury”.

Zapytaliśmy studentów, która sekcja kongresu najbardziej ich zainteresowała.

Spotkanie odbędzie się w dniach 7-9 października bieżącego roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Dominika Waloszek

fot.: Pixabay