Na co dzień Uniwersytecki Szpital Kliniczny jest pełen studentów, jednak dziś można było spotkać tam także wielu mieszkańców miasta i być może przyszłych studentów medycyny, którzy mogli poznać działalność USK od kuchni.

Centrum Badawcze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zostało stworzone, żeby kształcić młodych ludzi w niesieniu fachowej pomocy medycznej. Wiele nowoczesnych aparatur i specjalistycznych pracowni dostępnych w tym centrum powstało dzięki licznym dotacjom płynącym z Funduszu Europejskiego. Przyrządy te niejednokrotnie służyły nie tylko przyszłym lekarzom w celu doskonalenia swoich umiejętności, ale pomaga też wielu pacjentom, dlatego z okazji Dnia Otwartego Funduszy Europejskich organizowanego na 20-lecie Polski w Unii Europejskiej pracownicy USK otworzyli swoje drzwi i zaprosili mieszkańców miasta w swoje progi.

Zaproszenie to zostało szczególnie skierowane do uczniów szkół średnich, zainteresowanych karierą w kierunkach medycznych. W trakcie trwania tych dni otwartych opolska młodzież miała możliwość zwiedzenia Centrum Badawczego, uczestniczenia w warsztatach z pierwszej pomocy przeprowadzanych przez specjalistów, rozmowy z niewiele starszymi studentami i poznania funkcjonowania szpitala od kuchni.  O szczegółach wydarzenia i całym przebiegu Dnia Otwartego opowiedziała nam Pani Edyta Hanszke – Lodzińska, rzeczniczka prasowa USK:

Mamy nadzieję, że to dopiero początek rozwoju naszego Szpitala Uniwersyteckiego i z roku na rok spod skrzydeł pracowników wyjdzie coraz więcej wybitnych medyków.

Paulina Wiercimok

Fot. Paulina Wiercimok