Southwestern Advantage umożliwia studentom nabycie doświadczenia zawodowego oraz umiejętności przedsiębiorczych, oferując trzy miesiące szkoleń oraz pracy w Stanach Zjednoczonych.

Firma Southwestern Advantage jest amerykańskim wydawnictwem publikującym książki oraz oprogramowania edukacyjne, skierowane do dzieci w wieku szkolnym. SWA to również wielokrotnie nagradzany program studencki, który specjalizuje się w szkoleniu młodych, niezatrudnionych ludzi, chcących zdobyć doświadczenie w zakresie sprzedaży oraz zarządzania. Program, oferuje nie tylko możliwość pracy oraz szkoleń, ale również umożliwia bliższe zapoznanie się z kulturą Stanów Zjednoczonych oraz poprawienie i udoskonalenie umiejętności językowych w przyjaznym otoczeniu, ponieważ SWA zapewnia uczestnikom zakwaterowanie u amerykańskich rodzin.

Karolina Jeszke oraz Mikołaj Soitz, to Student Managerowie w SWA, którzy udzielili nam wywiadu, opowiadając o tym jak faktycznie wygląda współpraca z Southwestern Advantage.

Chcąc wyjechać do Ameryki, tym samym wziąć udział w programie szkoleniowym SWA, należy przejść proces rekrutacyjnych. Karolina po krótce omówiła ten proces.

Opowiedziała nam również o tym jak wygląda ich praca oraz na co kładą nacisk.

Decydując się na udział w programie, należy samodzielnie pokryć wszelkie koszty związane z przelotem, wizą, ubezpieczeniem, jak również pozwoleniem na pracę za granicą. Dla wielu chętnych może się to okazać stresujące i przesądzić o zrezygnowaniu z wyjazdu, jednak Mikołaj rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Na zakończenie Karolina i Mikołaj dodali trzy słowa od siebie.

Cały wywiad z uczestnikami możecie odsłuchać w serwisie YouTube.

Maciej Kozyra

Fot.: Materiały prasowe Southwestern Advantage