Biuro Nauki i Obsługi Projektów zaprasza do udziału w Programie Erasmus+ dla pracowników Uniwersytetu Opolskiego. Rekrutacja rozpoczęła się 12 i potrwa do 28 czerwca 2024 roku.

Program Erasmus+ dla pracowników to inicjatywa Unii Europejskiej, która umożliwia pracownikom instytucji edukacyjnych oraz przedsiębiorstw odbycie mobilności w celu szkolenia lub wykonywania zadań zawodowych w innych krajach uczestniczących w programie. Dzięki Erasmusowi pracownicy mają możliwość poszerzenia swoich umiejętności, zdobycia nowych doświadczeń oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów. Program ten wspiera również rozwój kariery zawodowej oraz promuje wymianę wiedzy i dobrych praktyk w obrębie europejskiej przestrzeni edukacyjnej i biznesowej.

Zespół ds. mobilności międzynarodowej Biura Nauki i Obsługi Projektów zachęca pracowników Uniwersytetu Opolskiego do wzięcia udziału w Programie Erasmus+ na rok akademicki 2024/2025. Rekrutacja trwa od 12 do 28 czerwca 2024 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu przekazuje Starszy specjalista do spraw mobilności międzynarodowej z Zespołu ds. mobilności międzynarodowej BNiOP,  Magdalena Rudy:

W ramach programu dostępne są stypendia na wyjazdy w następujących kategoriach:

1. Wyjazd nauczyciela akademickiego w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych (STA)
  2. Wyjazd nauczyciela akademickiego w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych połączonych ze szkoleniem (STA+STT)
  3. Wyjazd pracownika nieakademickiego w celu udziału w szkoleniu (STT).

Każdy pracownik ma prawo do złożenia tylko jednej aplikacji w ramach prowadzonej rekrutacji.

Należy jednak zaznaczyć, iż wyjazdy w celu udziału w szkoleniu (STT) są skierowane do pracowników niebędących nauczycielami akademickimi. W sytuacji, w której nauczyciel akademicki chciałby złożyć aplikację na wyjazd STT, musi obowiązkowo dołączyć osobne uzasadnienie wyjazdu w celu realizacji szkolenia.

Wszelkie wymagane dokumenty aplikacyjne, tj. aktualny wniosek wyjazdowy oraz indywidualny program nauczania/szkolenia należy przekazać do Wydziałowego Koordynatora Programu Erasmus+/bezpośredniego przełożonego lub dyrektora JOA. Aktualne wzory dokumentów można odnaleźć na stronie: www.erasmusplus.uni.opole.pl  w zakładce Wyjazdy pracownicy.

Wszelkich informacji na temat wyjazdów pracowników w ramach programu Erasmus+ udzielają: p. Magdalena Rudy oraz p. Wiktoria Staś z Zespołu ds. mobilności międzynarodowej BNiOP.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym komunikatem dostępnym na stronie głównej Uniwersytetu Opolskiego, a także do skorzystania z dostępnych form kontaktu w przypadku dodatkowych pytań.

Katarzyna Michalska
Fot. Pixabay