Nie ma nic lepszego, niż łączenie przyjemnego z pożytecznym. Każda chętna osoba, biorąca udział w rajdzie charytatywnym , ma szansę pomóc małym pacjentom z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu w zbiórce pieniężnej na wyposażenie oddziałów dziecięcych.

Pomaganie jest proste – wystarczy zalogować się do aplikacji rajdturawa.worksmile od 4 do 12 września i przejechać jedną z wyznaczonych tras. Każdy przejechany kilometr zwiększa kwotę, która zostanie przeznaczona na cele szpitala. Prowadzona jest także zbiórka bezpośrednia, przez wolontariuszy na terenie Centrum Handlowego Turawa Park.

Oprócz oczywistego celu wydarzenia jakim jest zbiórka pieniędzy, organizatorzy zwracają uwagę na inne walory spotkania. Mówią między innymi o propagowaniu aktywnego trybu życia i wypoczynku poprzez sport.

Od 7 do 12 września jest możliwość skorzystania z darmowego serwisu rowerowego znajdującego się Strefie Letniej CH Turawa Park. Na tym nie kończą się atrakcje – po dojechaniu do mety, każdy uczestnik może wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie w kąciku fotograficznym oraz przy pomocy rowerowych akcesoriów przyozdobić swój jednoślad.

Katarzyna Szołyga

fot. CH Turawa Park